Atrakcje Turystyczne

5 października 2013, otworzono Bieszczadzką Wytwórnię Piwa Ursa Maior. Jest ona częścią Centrum Ursa Maior zlokalizowanego w Uhercach Mineralnych przy głównej drodze krajowej prowadzącej w Wysokie Bieszczady oraz w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Centrum mieści również trójpoziomową salę koncertowo-wystawienniczo-konferencyjną Ursa Maior Hall na ponad 200 osób i sklep z produktami regionalnymi.

Zapraszamy Was na spływy kajakowy kajakowe doliną rzeki San. Jest to jedna z najciekawszych rzek w Polsce. Jej rwąca, górska część zaczyna się w Bieszczadach Wysokich i wijąc się wśród bieszczadzkich szczytów, toruje sobie droge, gdzieniegdzie tylko napotykając większe przeszkody, tworzą duże jeziora Solińskie i myczkowieckie.Zapraszamy Was na spływ kajakowy tą malowniczą rzeką!  Agencja turystyki Kulturowej Pawuk organizuje 12 kilometrowy spływ kajakowy, który pokonujemy pod okiem doświadczonych instruktorów w bezpiecznych i nowoczesnych kajakach!

Wycieczka ta, podobnie jak niesamowite krajobrazy i widoki, kóre ujrzymy w jej trakcie,  na długo zapadną w pamięć.Z poziomu wody zobaczymy między innymi cerkiew na skale, miejsca gniazdowania dzikich ptaków. Odcinek, który pokonamy autokarem prowadzi Szlakiem Ikon Doliny Sanu oraz w niewielkiej odległości od radzieckich bunkrów tzw. Linii Mołotowa. Podczas tej wycieczki zobaczymy także jedną z najstarszych cerkwi drewnianych w Polsce!

Zapraszamy do skorzystania z oferty Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK Anna Buk.

Więcej informacji na stronie. 

Bieszczady w zimowej szacie to raj dla oczu! Zarówno szczyty połonin jak i bieszczadzkie doliny zachęcają do całodziennych wypraw. Jednak aby cieszyć się taką przygodą w białym puchu warto się wyposażyć w rakiety śnieżne. Mimo iż Bieszczady to region turystyczny zimą nadal obserwujemy tu mniejszy ruch i nie rzadkie są sytuacje zasypanych śniegiem pieszych tras turystycznych, zwłaszcza tych mniej uczęszczanych. A już zupełnie normalne są sytuacje zasypanych śniegiem tras w miejscach odsłoniętych, gdzie wieją wiatry. Rakiety śnieżne to doskonałe wyposażenie każdego turysty – polecane zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych entuzjastów zimowych wędrówek. Wszystkim ułatwiają poruszanie się w śniegu i zmniejszają uciążliwość marszu, sprawiając iż poznawanie piękna Bieszczadów w zimowej scenerii staje się zdecydowanie łatwiejsze! 

Będąc w Bieszczadach warto odwiedzić zagrodę pokazową żubrów, która znajduje się w Mucznem.
Cały kompleks on powierzchni 9 hektarów, na który składają się dwie platformy widokowe pozwala na oglądanie tych zwierząt z bliska.

Bieszczadzkie żubry powoli staja się nieodłączną atrakcją Bieszczadzkich połonin, dlatego warto odwiedzić zagrodę, gdyż nie zawsze uda nam się zauwazyc te zwierzęta na wolności.

Zapraszamy do Mucznego w Bieszczadach (przy drodze Muczne  Stuposiany).

Jezioro Solińskie to bajkowe miejsce, ukryte w gęstych mieszanych lasach Bieszczadzkich Połonin.

Ciekawe położenie oraz cicha, oddalona od ludzkich osad okolica czyni to miejsce urokliwe i niezwykle interesujące dla wędkarzy.  Bieszczadzkie morze jest niezwykle atrakcyjne nie tylko pod względem ilości występujących tu gatunków ryb, ale również dużej różnorodności flory i fauny oraz ze względu na malownicze zatoczki, wcinające się głęboko w bieszczadzkie szczyty

Dobrze zorganizowane zaplecze turystyczne, pozwala na ciekawe spędzenie wakacji dla całej rodziny.

Pozostali uczestnicy wycieczki, którzy nie pałają miłością do wędkowania, z całą pewnością znajdą tu wiele atrakcji, które pozwolą umilić czas spędzony nad zalewem, tym samym zapewnić wędkarzom upragniony spokój i ciszę !

  Z inicjatywy Ośrodka Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnego "Caritas" w Myczkowcach i Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty" w Sanoku przy wsparciu gmin Solina i Olszanica oraz Nadleśnictw Lesko i Ustrzyki Dolne latem 2011 r. w otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego wytyczono 18 tras spacerowych Bieszczadzkiego Centrum Nordic Walking. Powstały one w oparciu o istniejącą już w terenie, a zwłaszcza w ekomuzeum "W Krainie Bobrów" oraz w otoczeniu Bóbrki sieć szlaków spacerowych i ścieżek przyrodniczych.

Połoniny to górskie łąki, w Bieszczadach stanowią one najbardziej charakterystyczny element krajobrazu. Piękna bieszczadzkich połonin nie doceni ten - kto nigdy po nich nie wędrował. Połoniny porastają najwyższe partie Bieszczad. Całe szczyty gór to olbrzymie przestrzenie pozbawione całkowicie drzew, porośnięte wyłącznie przez łąki. Tworzy to wyjątkowy krajobraz, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej...

 

 
  Wody obydwu zalewów są wodami o pierwszej klasie czystości, są to wody nizinne, dlatego swój raj znajdują tutaj wędkarze. Wędkować można całą dobę, zarówno z brzegu jak i z łodzi. W jeziorze Solińskim występują takie gatunki ryb jak sandacz, szczupak, okoń, karp, leszcz, płoć, kleń, uklejka i sum.
 

Niewiele jest w Europie zakątków równie pięknych i bliskich sercu jak Bieszczady. Muzeum pokazuje bogactwo i piękno bieszczadzkiej przyrody, a zarazem sprawi, że obcowania z nią przynosi nam ukojenie i spokój. Liczne trofea na pewno zadziwia każdego.

Szczegóły na www.muzeumknieja.pl/

 

 

 

Wspaniałe widoki, piękne zatoki i fiordy to coś co możesz oglądać z pokładu statku płynącego po tym pięknym akwenie jakim jest jezioro solińskie. Liczni armatorzy oferują skorzystanie z niezapomnianego rejsu.

Więcej na

http://www.bryza.bieszczady.pl/

http://www.bieszczady.net.pl/tramp/

 

Strona 1 z 2